WO3 Fotokatalüütiline Isepuhastusklaas

Volframitrioksiidi Pilt

Selle klaasist kardin seina tänapäeva linna sümbolina on linna maastike parandamiseks kasutatud paljusid arhitektuurilisi klaase. Kuid järgnev probleem on klaaspindade puhastamine, lisaks on suurenev keskkonnareostus muutunud üha silmatorkavamaks, igal aastal tuleb sellele kulutada palju finantsilisi, füüsilisi ja inimressursse. Seega, kui klaasil on klaasist klaas või spetsiaalne materjal, nii et klaasi saab kergesti puhastada, nagu näiteks vihmasel päeval otse pestavad plekid, pole see väga mugav?

1995. aastal leidis Jaapanis TOTO, et titaandioksiidi kilel on valguse poolt indutseeritud hüdrofiilset omadust, see tähendab, et kui titaanoksiidi kilega kaetud klaaspind on tugevat oksüdeerivat jõudu tekitav aktiivne rühm pärast päikesevalgust kiiritamist ja veelgi laguneb ja saastaja klaaspinnal oksüdeeritakse ja seejärel viivad nad otse pesta või puhastatakse, nii et klaaspind jääb püsivalt hüdrofiilseks omaduseks, seega on see isepuhastuv funktsioon.

Volframtrioksiidi fotokatalüütiline isepuhastuv klaas katab volframtrioksiidi fotokatalüsaatori kile kõrgekvaliteedilise puhta klaasist aluspinnale; volframtrioksiid võib kasutada orgaaniliste ainete degradeerimiseks päikesekiirgust, samas kui indutseerib superhüdrofiilset omadust. Kui vihma saab, siis jõuallikad kaotavad ja eemaldavad saasteained, et realiseerida klaasipinna isepuhastust. Isepuhastuvat klaasi saab kasutada paljudes kohtades, nagu näiteks arhitektuurse klaasi ehitamine, autode vastupidavast peeglist puhastamine ja nii edasi.

Self-Cleaning Glassi põhimõte

1. Kui aknal või klaasist kardinainil projitseerib päike, tekivad foto genereeritud elektronid ja avad klaaspinnal, mis moodustavad tugeva redoks-süsteemi;

2. Elektron-ava paar on keemiliselt reageerinud hapniku ja niiskusega õhus, et toota radikaalset OH-d ja vesinikperoksiidi, ning seejärel orgaanilised saasteained lagunevad;

3. Kui vihma saabub, katab vihma kogu ise puhastatava klaasi pind, anorgaanilist tolmu ja orgaanilise lagunemise fragmente võtab vihma tugev mõju, kuna klaaspind on ultra-hüdrofiilne ja lõpuks aknad või kardinainad saada ise puhastamise võimekust.