Volframoksiidi Keraamilised Mittelineaarne I-V Omadused

Volframoksiid Keraamiline Pilt

Varistori on elektrooniline komponent koos elektrilise takistuse oleneb rakendatud pingest. Tuntud ka pingesõltuv takisti (VDR), tal on mittelineaarne, mitte-oomiline voolu-pinge iseärasus, mis on sarnane dioodi. Erinevalt dioodi siiski see on sama iseloomulik mõlemas suunas liiklevad voolu. At madalpinge sellel on kõrge elektritakistuse mis vähendab pinget tõstetakse.

Takistid kasutatakse kontrolli või kompensatsiooni elemendid vooluringid kas optimaalne töötingimustes või kaitseks liigse mööduv pinge. Kui kasutada kaitseseadmeid, nad shunt praegune poolt loodud liigse pinge eemal tundlikke komponente kui käivitub.

Viimastel aastatel on uuringud madalpinge varistori materjalid on saanud laialdast tähelepanu, nagu TiO2, Srtio3 ja WO3. Aastal 1994 WO3 keraamika mittelineaarne käitumine oli esimene teatatud. Uuring näitab, et WO3 keraamiline materjal on madala jaotus pinge ja head dielektrilised omadused, mis muudab ta ideaalseks madalpinge varistori materjali.

Mis edasi uuring mittelineaarsus WO3 keraamika, leidsime, et mittelineaarsed omadused ja mehhanism WO3 ei erine oluliselt tavalise keraamilise varistori materjalide ZnO ja SnO2. WO3 keraamiline tavaliselt paagutatud märgatavat mittelineaarsed omadused. Kõrge temperatuuri karastamine proovi ei ole mittelineaarse käitumist. summutatakse keraamiline proovid taastada pärast kuumtöötlemist all hapnikurikka tingimused. Impedantsspektroskoopia analüüs näitas, et keraamiline proovid mittelineaarsete iseloomulik kõrge takistusega kiht terapiiridel, samas proovis ilma mittelineaarsete käitumist mitte. Usutakse, et kõrge impedantsi teravilja piirikihis on mittetasakaalulist teradefekte toimunud seest- ja väljastpoolt migratsiooni keraamilistest jahtumise ajal, moodustades suure takistusega kiht terade pinnal mõjul hapniku adsorbeerunud. Kuna sisemiste ja väliste funktsioonide suur tera vastupanu erinevusi, elektroonilise barjääri teatab teravilja piiri. See on päritolu mittelineaarset omadusi WO3 keraamika.