Pooljuhtkomposiit WO3 Fotokatalüsaator

Volframoksiid Pilt

Semiconductor Composite tähendus

Pooljuhtkomposiidi tähendus esiteks seisneb pooljuhtosakestes, millel on erinevad energiaribade struktuurid, mis kasutavad kitsa ribahelalise pooljuhi kasutamist, et sensibiliseerida nanoosakeste pooljuhte, millel on lai intervalli võimalik. teiseks, et kvadratuur-elemendi komposiit pooljuhtkonna energiavajadus on kasulik fotogeneraatoritele, mis süstitakse pooljuhtmikroosakestest teise energiatasemest teise, mille tulemuseks on pikaajaline tõhus laengu eraldamine; lisaks sellele erinevad metallioonid tänu oma keerukale olemusele ja erinevale laengule üleliigse laengu tekitamiseks, suurendades ka selle suutlikkust lüüa pooljuhtide elektronide või protoneid, et suurendada fotokatalüsaatori aktiivsust. Ühised pooljuhtkomposiit fotokatalüsaatorid on: WO3 / α-Fe2O3, WO3 / CeO2, WO3 / Y2O3, WO3 / TiO2, WO3 / CdS / W jne.

WO3 / α-Fe2O3 / W pooljuhtkomposiit-fotokatalüsaator

Väike kogus metallist W-pulbrit komposiit WO3 / α-Fe2O3 / W võib suurendada katalüsaatori katalüütilist aktiivsust. Põhimõte ei tulene mitte ainult katalüütilise metalli olemusest; samal ajal metalli rikkalikust elektronist, vähendades elektronide kontsentratsiooni pooljuhtpinna pinnal, vähendades seeläbi elektronide ja aukude komposiiti pooljuhtide pinnal (vesilahuses, kuna lisandite tase liidese olemasolust, siis on välimus pealmine liitpooljuhis komposiitmaterjalis), kiirendades seega elektronide ülekannet, parandades pooljuhtide fotokatalüütilist aktiivsust. Vahepeal näitas uuring ka seda, et 1% on W. kõige sobivam summa.

α-Fe 2 O 3 on P-tüüpi pooljuht, WO3 on n-tüüpi pooljuht vastavalt kirjanduse aruanne: n-tüüpi pooljuht-ühendatud P-tüüpi pooljuht annab kõrge fotokatalüütilise aktiivsuse. WO 3 on bändilõhe 2,4 eV ~ 2,8 eV, kuna α-Fe2O3 P-tüübil on vahemik 2,3 eV, n-tüüpi WO 3 riba vahe on 2,8 eV (võtke tippkvaliteet) , mõlema kombinatsioon laiendab fotokatalüsaatori vahemikku 2,3 eV ~ 2,8 eV-ni, parandades nii oluliselt nähtava valguse imemise kiirust, suurendades seeläbi WO3 fotokatalüsaatori katalüütilist aktiivsust.

WO3 / CeO2 komposiit-fotokatalüsaator

Uuringud on näidanud, et maatriks WO3-legeerunud CeO2 võib fotokatalüütilist aktiivsust parandada, põhimõte on järgmine: kui fotokatalüsaatorit kasutatakse piisava põlemisvalgusenergia tagajärjel, toimub nii WO 3 kui ka CeO2 sagedusvahemik samaaegselt, kuna nende erinevused valentsribas ja juhtivusvööndi energiatasemes ületavad volframitrioksiidi juhtiva bändi elektronid juhtivusriba ja agregaadi madalama energiatasemega CeO 2, samas kui fotogeneraatoravad augud kogunevad WO 3 valentsribas kõrgemal tasemel. Sellel fotogeneraatoritel põhinevate elektronide ja aukude eraldamise efektiivsus on kõrgem kui puhas WO 3 ja CeO 2, et suurendada selle katalüütilist aktiivsust.

WO3 / CdS / W reoveepuhasti komposiit-fotokatalüsaator

Eksperimentaalses uuringus uuriti värvimise reovee sügavtöötlust WO 3 / CdS / W komposiitfotokatalüsaatori abil, tulemused näitasid, et sobiva komponendi massi suhte WO 3: CdS: W = 60: 39: 1 tingimustes on COD, värvi eemaldamine Värvimisvete kiirus oli vastavalt 69,8% ja 71,0%.

Kaadmiumsulfiidi (CdS) kristallid on kaks: a-valem on sidrunkollase pulbri kujul; P-valem esineb oranži pulbri kujul. Kõrge puhtusastmega CdS on pooljuht, millel on suurepärane omadus, millel on tugev nähtava valguse fotoefektiivne efekt ja mida saab rakendada sellistes toodetes nagu fotoelektrilised elemendid, päikese aku, valgustundlikud takistid, fotokatalüsaatorid jms. Uuringud on näidanud, et sobiva CdS sisaldus WO3-s võib parandada fotokatalüsaatori katalüütilist aktiivsust. Sellepärast, et WO3-l on suurem Eq = 2,8 eV riba vahemik ja CdS-i väiksem ribalaius on Eq = 2,12 eV, suurendab WO3 ja CdS komposiitkasutus oluliselt nähtava valguse imemise kiirust.

Uus volframtrioksiidi komposiitfotokatalüsaator

Viimastel aastatel on uurijate tähelepanu pälvinud uute fotokatalüütikumaterjalide väljatöötamine ja rakendamine, näiteks WO 3 ja grafeeni komposiit fotokatalüsaatorid, millest võib öelda, et see võib 15-minutilise annusega täielikult halvata rodamiini B.

Oma struktuuri ja erilise koostise tõttu on avastatud volframtrioksiid - grafeeni fotokatalüsaator näidanud suurepärast jõudlust. Volframtrioksiidi nano-raamistik suudab efektiivselt imada nähtavat valgust, mis on tingitud mitmetest peegeldustest poorides. Samuti tekitavad genereeritud tasud grafeenile kiiresti, et vältida laengute rekombinatsiooni. Lisaks sellele on fotokatalüsaatori pinnal eksponeeritud grafeeni nanokarbid, mis tagavad π-π saasteainete grafeeni ja värvi saasteaine vahel ning seega substraadis katalüsaatormaterjali kõrge absorptsioonikiiruse. Need kombineeritud omadused suurendavad värvide saasteainete lagunemist fotokatalüütia abil.