WO3 Fotokatalüsaator Degradeerib Orgaanilist Saasteainet

Volframoksiid Pilt

Volframtrioksiidi saab kasutada orgaaniliste saasteainete lagunemiseks, õhu puhastamiseks, lenduvate orgaaniliste ühendite lagunemisel, reovee, värvainete reovee, tööstusliku üldise reovee, nõrgvee ja pinnase orgaaniliste saasteainete filmi ja muude aspektide puhul.

Õhu puhastamine

On palju uurida edusamme, et volframtrioksiid elu rakendamiseks ja palju huvitavaid leiutisi. Näiteks volframtrioksiidi fotokatalüütiline paberil baseeruv bambusest kardin, volframtrioksiidi õõnespall, volframtrioksiidi fotokatalüütiline kattekiht, mida kasutatakse televisiooni taustal ja nii edasi. Volframtrioksiidi fotokatalüsaatori ühtlane pinnakate plaatklaasile või muudesse kohtadesse, et moodustada kile tugevus läbipaistva ja suurepärase fotokatalüütilise kile pärast seda, kui lahusti aurustatakse piisavalt ja seega tuuakse välja õhu puhastaja, isepuhastuva ect fotokatalüütiline toime ..

Volframtrioksiidi fotokatalüsaatori katmismeetodi ettevalmistamine: metallvolfram, kasutades selleks teatud meetodit põletamiseks või sublimeerimiseks, et sünteesida kristallstruktuuriga volframtrioksiidi osakesi ja seejärel koguda ESP-meetodi (Elektriline tolmukogumine) abil, seejärel volframoksiidi osakesed lahustatakse leeliselises vesilahuses väiksemate osakeste moodustamiseks, saavutame lõpuks volframtrioksiidi fotokatalüsaatori kate, lisades sideainet. Peale selle võib pärast tahkete osakeste kuumtöötluse põletamist saada kõrge ja stabiilse fotokatalüsaatori. Väärib märkimist, et sideaine kogus mõjutab ka fotokatalüsaatori katet, kui see on vähem kui 1%, kui filmi, siis selle tugevus pole ilmselt piisav; samas, kui see kogus ületab 10%, vähendatakse fotokatalüütilist aktiivsust.

Põhimõte, et fotokatalüsaator eemaldab formaldehüüdi ehitusmaterjalidest: ultraviolettkiirgusega kokkupuutel oksakteeritakse fotokatalüsaatori pinnal olevad hüdroksüül-ioonid elektronide aukudega ava "hüdroksüülradikaal", hüdroksüülradikaalid haaravad elektronidest teistest orgaanilistest ühenditest (formaldehüüd ja mitmesugused lenduvad orgaanilised ühendid) ja elektronide eemaldatud orgaanilised ühendid lagunevad elektrooniliste sidemete kaotamise tõttu väiksemateks molekulideks (näiteks süsinikdioksiid ja vesi jne). Võrreldes formaldehüüdi eemaldajaga, ei põhjusta fotokatalüütiline lagunemine järgnevaid kahjulikke orgaanilisi ühendeid, et vältida sekundaarset saastumist.

LOÜde juhtimine

Pärast aastatepikkust lenduvate orgaaniliste ühendite juhtimise uurimist fotokatalüütiliste tehnoloogiate abil on seda laialdaselt kasutatud Hiina tööstuslike heitgaaside väljadel ning tööstusliku kergete katalüütiliste heitgaaside puhastusseadmete seeria loomiseks pärast pidevat paranemist. Uuringud on näidanud, et volframtrioksiidi fotokatalüsaator on väga tõhus lenduvate orgaaniliste ühendite juhtimise katalüsaator, sest lenduvad orgaanilised ühendid jagunevad valguse toimel lõpuks kahjutuks süsinikdioksiidiks ja veeks. Seega on fotokatalüsaatoril tugev steriliseerimine, deodorisatsioon, hallitus, õhu puhastamine ja muud funktsioonid. Eelkõige on muutunud volframtrioksiidi võre tõttu komposiit-volframoksiidi fotokatalüsaator, näiteks legeeritud tserioon, yttria, mis on tingitud muude metalliliste elementide saastumisest, eelistatavalt metallikompleksi tõhustatud fotokatalüütiline aktiivsus. Kuid metalli dopingu kogus ei tohiks olla liiga suur, muidu võib see vähendada fotokatalüsaatori fotokatalüütilist aktiivsust.

Reoveepuhastusprotseduurid

Väga reaktiivsete vabade radikaalide ja vesinikperoksiidi abil saab aldehüüdi oksüdeerida heitvesi karboksüülhappesse; ja tselluloos, ligniin, orgaanilised happed ja muud orgaanilised ained oksüdeeritakse CO, H0, N-ni; ka see võib oksüdeeruda anorgaanilise naatriumsulfiti, naatriumsulfiidi naatriumsulfiti, naatriumsulfiidi, vähendades seeläbi heitveekihti ja värvust.

Tulemused näitasid, et WO 3 / α-Fe 2 O 3 / W kui komposiitfotokatalüsaatori kasutamisel, kui kompositsiooni suhe on WO 3: a-FeO 3: W = 75: 24: 1, on COD ja värvi eemaldamise kiirus paberimassi reoveest on vastavalt 68,3% ja 71,2%. Pärast fotokatalüsaatoriga töödeldud reovesi vastab riiklikele heitmenormidele.

Uuringud on näidanud, et katalüsaatori koguse suurenemise, COD ja värvi eemaldamise määra suurenemine; Siiski on äärmuslik väärtus, kui see ületab maksimaalse väärtuse, siis esialgu suureneb see aeglaselt ja seejärel aeglustub. Põhimõtteks on see, et kui katalüsaatori kogus on liiga väike, põhjustab see üheaegselt väikest arvu auke h + ja kahtlemata on reaktsioonikiirus väga madal; samas kui lisatav katalüsaator on liigne, tekib valguse hajumisefekt, mis vähendab reaktsioonikiirust.

Värvijäätmete degradatsioon

WO3 / CdS / W on pooljuhtpolümeeride fotokatalüsaator, teadlased kasutavad värvimise reovee sügavpuhastamiseks WO 3 / CdS / W; Tulemused on näidanud, et optimaalsetes tingimustes ja 10 tunni jooksul valgustamisel oli trükivärvide ja värvimise heitvee COD ja värvi eemaldamise määr vastavalt 69,8% ja 71,0%. Selle optimaalsed tingimused on: komposiit-fotokatalüsaatori massi suhe m (WO3): m (CdS): m (W) on 60: 39: 1, uuritava lahuse pH väärtus on 6,5 ja valgustus 10 tunni jooksul.

Hiina ja Ameerika teadlaste poolt leiutatud volframtrioksiidi-grafeeni fotokatalüsaator võib 15 minuti jooksul täielikult halvendada rodamiin B, mille lagunemise kiirus on palju kiirem kui ühe volframtrioksiidi ja titaandioksiidi fotokatalüsaatori puhul; Samuti näevad arendajad ette selle leiutise suurt potentsiaali, mida rakendada värvainete nähtavate saasteainete lagunemisele.

Oma struktuuri ja erilise koostise tõttu on avastatud volframtrioksiid - grafeeni fotokatalüsaator näidanud suurepärast jõudlust. Volframtrioksiidi nano-raamistik suudab efektiivselt imada nähtavat valgust, mis on tingitud mitmetest peegeldustest poorides. Samuti tekitavad genereeritud tasud grafeenile kiiresti, et vältida laengute rekombinatsiooni. Lisaks sellele on fotokatalüsaatori pinnal eksponeeritud grafeeni nanokarbid, mis tagavad π-π saasteainete grafeeni ja värvi saasteaine vahel ning seega substraadis katalüsaatormaterjali kõrge absorptsioonikiiruse. Need kombineeritud omadused suurendavad värvide saasteainete lagunemist fotokatalüütia abil.